face-serum

NOURISHING FACE SERUM

Хранливиот серум за лице на Mol&B е лесен и свиленкаст гел за хидрирање кој ја прави кожата мазна, цврста и изедначена со прекрасен сјај. Богат е со витамини и состојки за зацврстување што ја хранат и стимулираат кожата и превентивно делуваат на знаците на стареење на кожата. Гелот содржи органско масло од семе од шипка, Витамин Б3 што дава влажност, и провитамин Б5 плус Dragosine ® – мултифункционален пептид против стареење кој ја стимулира синтезата на колаген со антиоксидациска активност.

Хранливиот серум за лице на Mol&B лесно се впива и ја прави кожата добро хидрирана, поизедначена и мазна со здрав и младешки сјај. Одговара на сите типови на кожа..

Погледнете ги другите наши производи

Gentle Skin Cleanser

GENTLE SKIN CLEANSER

High Performance Eye Cream

HIGH PERFORMANCE EYE CREAM

Refreshing Skin Toner

REFRESHING SKIN TONER