skin-cleanser

GENTLE SKIN CLEANSER

Mol&B Gentle Skin Cleanser е гел за чистење што не прави пена и нежно ја отстранува шминката, маснотиите и нечистотиите од кожата без да ја суши. Кожата ја прави свежа и чиста, подготвена за вашиот омилен крем. Нежниот гел за чистење е збогатен со витамин Б3 и провитамин Б5, како и хранливо масло од макадамија и органско масло од семе од шипка.

Одговара на сите типови кожа.

Погледнете ги другите наши производи

High Performance Eye Cream

HIGH PERFORMANCE EYE CREAM

Nourishing Cream

NOURISHING FACE SERUM

Refreshing Skin Toner

REFRESHING SKIN TONER