skin-toner

REFRESHING SKIN TONER

Освежителниот тоник за кожа на Mol&B е тоник без алкохол за сува кожа што ја освежува, омекнува и смирува кожата без да ја суши. Нежно ги отстранува нечистотиите и ја прави кожата мека со мазно чувство на свила. Освежителниот тоник е збогатен со природен комплекс на состојки за навлажнување и хумектанти од Hydroveg® VV, како и хранливите и смирувачки алантоин и пантенол. Содржи органско масло од семе од шипка. Одговара на сите типови кожа.

Погледнете ги другите наши производи

Gentle Skin Cleanser

GENTLE SKIN CLEANSER

High Performance Eye Cream

HIGH PERFORMANCE EYE CREAM

Nourishing Cream

NOURISHING FACE SERUM