MOL&B_Intense Multi Funct Body Oil

Intense Multi-functional BODY & FACE OIL

Интензивното, мултифункционално масло за тело на Mol&B е лесно масло кое не е мрсно и кожата брзо го впива правејќи ја мека, флексибилна и свиленкасто мазна. Кожата е длабоко хидрирана преку целиот ден.

Високо хранливото масло содржи 50% ладно цедено концентрирано органско масло од семе од шипка, кое освен што изобилува со корисни масни киселини, исто така е природно богато со состојки против стареење од витамин А ретинол и витамин Е. Маслото од шипка е познато по неговите исклучително ефикасни својства на лекување, регенерација и подмладување и исто така е соодветно за кожа оштетена од сонце, стрии и егзема. Дополнително, ја зголемува цврстината и еластичноста на кожата.

Погледнете ги другите наши производи

MOL&B_Visible Facelift

VISIBLE FACELIFT Instant Lifting Gel Cream

MOL&B_Multi Funct Regenerating

MULTI-FUNCTIONAL REGENERATING FACIAL CREAM

MOL&B_Multi Funct Anti-Aging

MULTI-FUNCTIONAL ANTI-AGING Facial Cream